skip to Main Content
0 236 266 42 45

Hakkımızda

Vivamus, tarım sektöründe 30 yılı aşkın tecrübesi olan kurucu ortakları tarafından, bitki besleme konusunda pazarlama faaliyetlerinde bulunmak üzere Manisa’da kurulmuştur.

Polonya’da 1988 yılında bitki besleme ürünleri imalatı amacı ile kurulmuş uluslar arası çalışan INTERMAG firması ile işbirliği yapan şirketimiz, zengin ürün portföyü ile siz değerli üreticilerimize hizmet vermektedir.

Özel seri bitki besleme grubu, toz yaprak gübreleri, sıvı yaprak gübreleri, ve damlama gübreleri olarak farklı ürün gruplarında üreticimizin birim alandan aldığı kalite ve verimi arttırmak üzere tasarlanmış ürünlerimiz dünya çapında üreticiler tarafından kullanılmaktadır.

Ürünlerimizin tamamı, insan ve çevre sağlığı en üst seviye önemde tutulup, buna göre üretilmektedir.

Üretim

Başarımızın Temelinde Yeni ve Mükemmel Formülasyonlarımız Var

Tarımsal üretimi daha verimli ve çevre dostu hale getiren yenilikçi, benzersiz çözümler geliştirmeye odaklandık. Ürünlerimiz birçok patentle onaylanmıştır ve koruma altındadır.

Ürünlerimizin bileşimleri, laboratuvarlarda teknoloji uzmanları tarafından geliştirilmekte, bilim merkezlerine danışılarak ve saha koşullarında geniş çapta test edildikten sonra sizlere sunulmaktadır.

Yüksek Verimlilik ve Uygulanabilirlik

Sunduğumuz ürünlerin etkinliği birçok bilimsel çalışma, saha denemeleri ve çiftçilerin geri bildirimleri ile onaylanmıştır. Ürünlerimizin uygulama zamanlamaları, farklı çevre şartlarında en iyi sonucu alacak şekilde tavsiye edilmektedir.

Pazara sunulan ürünler, yeni formülasyonların oluşturulması, stabilite testleri ve laboratuvar ve saha koşullarında etkinliğin değerlendirilmesi gibi birkaç aşamaya ayrılan sistematik çalışmaların sonucudur.

Üretim Tesisleri

Üretim tesislerinin bir parçası olarak modern cihazlar, tedarik, üretim ve lojistiği desteklemek için otomatik kontrol sistemleri ve teknolojik süreçleri ölçme, görselleştirme ve şirketin IT sistemi ile entegre edilmiştir. Üretim aşamasında en son teknolojiler kullanılmaktadır.

INT (Innovative Nutrient Transfer – Yenilikçi Besin Transferi)Teknolojisi

 • Yaprak yüzeyine uygulanan gübrelerin yaprak yüzeyindeki gözeneklerden (stoma) çok hızlı bir şekilde yaprağın iç katmanlarına ulaşmasına ve besin elementlerinin daha etkin kullanımını sağlayan çok önemli bir teknolojidir.
 • Ürünlerimizde kullanılan INT Teknolojisi sayesinde ürünler çok hızlı ve daha etkili bir şekilde bitkilere faydalı olmaktadır.
 • INT Teknolojisi, içeriğinde bulunan amino asitler, polisakkaritler ve vitaminler gibi her besin maddesi için özel olarak seçilmiş ve farklı organik bileşiklerden oluşmaktadır.
 • INT Teknolojisi sayesinde bitkiler besinleri ve uyarıcı maddeleri kendi metabolizmalarının ürünleri olarak tanırlar, bu da iletim demetleri içerisinde daha hızlı taşınmalarını ve daha efektif kullanılmalarını sağlar.
 • INT Teknolojisi sayesinde organik bileşiklerle kompleks oluşturan moleküller elektriksel olarak nötr kalır, bu sayede yaprak yüzeyine uygulanan gübrelerin içeriğindeki + ve – yüklü iyonların yaprak yüzeyini hiç zorlanmadan çok hızlı bir şekilde geçmelerine ve bu sayede negatif yüklü kanallardan kolayca içeriye alınarak yaprağın iç kısmına hızla nüfuz etmeleri sağlanmış olur. Bu teknoloji sayesinde yaprak yüzeyine uygulanmış olan besin maddelerinin tamamı bitkiler tarafından çok hızlı bir şekilde alınarak hızla kullanılmaya başlanır.

INT Teknolojisinin Avantajları Ve Çiftçiler İçin Faydaları:

 • Besinlerin ve uyarıcı maddelerin bitkiler tarafından hızlı alınarak etkin bir şekilde kullanımı sağlanır.
 • Besin maddelerinin bitki içerisinde çok hızlı taşınmalarını sağlar
 • Bitki içerisinde çok efektif hareket eden besin elementlerinin bitkinin kritik gelişme dönemlerinde bu besin elementlerini daha hızlı ve etkili bir şekilde kullanımını sağlar.
 • Bitkiler tarafından çok hızlı alınan besin maddeleri sayesinde bitkilerin yüksek verimli ve daha kaliteli ürün vermeleri sağlanmaktadır.
 • Bitkilerin stres şartlarına karşı daha toleranslı olmalarını sağlar. Verim potansiyelinin stres şartlarından daha az etkilenmesine yardımcı olur.
 • Yaprak yüzeyine uygulanan besin maddelerinin yaprak içerisine çok hızlı transferi sağlandığından uygulama sonrasındaki olabilecek yağışlar nedeniyle besin maddelerinin
  yaprak yüzeyinden yıkanma riskini ortadan kaldırmış olur.

STRES KONTROL SİSTEMİ (SKS)

Kuraklık, don, soğuk, dolu, kuvvetli rüzgar ve topraktaki aşırı su içeriği, bitki stresine neden olan, büyümelerini ve gelişmelerini sınırlayan veya engelleyen ve sonuç olarak verimi düşüren faktörlerdir. Stres, olumsuz büyüme koşullarına karşı bitki direncini önemli ölçüde azaltır, bu da onları patojenik faktörlerin ve haşere saldırılarının neden olduğu enfeksiyonlara karşı savunmasız hale getirir. Aşırı stres koşulları mahsul veriminin tamamen kaybolmasına neden olabilir. Bu nedenle firmamız, STRES KONTROL SİSTEMİ (SKS) adı verilen doğal bitki direncini destekleyen bir strateji geliştirmiştir. Bu stratejinin amacı, stresin bitkiler üzerindeki olumsuz etkisini azaltmak ve tatmin edici yüksek kalitede verim elde etmektir.

STRES KONTROL SİSTEMİ, tarla ve bahçe bitkilerinin yetiştirilmesinde olumsuz çevre ve yetiştirme şartlarına karşı bitkilerin dirençlerini arttırmak için VIVAMUS gübrelerinin ve aktivatörlerinin uygulanması için bir dizi tavsiyeleri içermektedir.

STRES KONTROL SİSTEMİ TAVSİYELERİ, BİTKİLERİN STRESE GİRMELERİNE SEBEP OLACAK KOŞULLAR OLUŞMADAN ÖNCE BİR TAKIM ÖNLEYİCİ TEDBİRLERİ veya STRES KOŞULLARI BAŞLADIĞINDA KORUYUCU UYGULAMALARI KAPSAMAKTADIR.

SKS sayesinde önleyici tedbirlerin uygulanması, mahsulleri stres faktörlerinin etkilerine karşı koruma altına alır ve bitkileri stres şartlarına karşı daha mukavemetli hale getirerek, istikrarlı ve güvenilir verim alınmasını sağlar. SKS stratejisi, TYTANIT, OPTYSIL, AMINOPRIM, GROWON, FOTON, ROOTSTAR, OPTYCAL, FROSTEX, CUPRAN ve ALKALIN gibi uyarıcıları ve aktivatörleri içerir.

SKS stratejisi, Entegre Tesis Üretimi programına mükemmel bir şekilde uyar ve çevrenin korunmasına önemli ölçüde katkıda bulunur.

Tescil Belgeleri

Back To Top